info@kmedebiyatgunleri.com
+90 (344) 225 24 15
Yarışmalar
Âşık Mahzuni Şerif Besteleri Ses Yarışması
Yabancı Uyruklu Lise Öğrencileri Arası “Mehmet Akif Ersoy’un Şiirlerini Güzel Okuma” Yarışması
“Uluslararası Kısa Film Yarışması”
“Âşık Mahzuni Şerif Besteleri Ses Yarışması”
Yabancı Uyruklu Ortaokul Öğrencileri Arası “Yunus Emre’nin Şiirlerini Güzel Okuma”
Lise Öğrencileri Arası “Mehmet Akif Ersoy’un Şiirlerini Güzel Okuma” Yarışması
İlkokul Öğrencileri Arası “İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma” Yarışması
15 ve Üzeri Yaş Grubu “İstiklal Marşı’nın Bir Mısra veya Kıtasını Resimle Anlatma” Yarışması.
Yetişkinler Arası “Yaşadığımız Çağa Mehmet Akif Ersoy’un Gözüyle Bakmak” Temalı Deneme Yazma Yarışması.
Yetişkinler Arası “Yunus’un Sesi” Temalı Şiir Yazma Yarışması.
Yetişkinler Arası “Çağımızda Yunus’u Yeniden Anlamak” Temalı Deneme Yazma Yarışması.
Lise Öğrencileri Arası “Çağımızın Asım’ı Olmak” Temalı Deneme Yazma Yarışması.
Lise Öğrencileri Arası “Edebiyat Yolu Yazar ve Şairlerinden Birine Mektup Yazma” Yarışması. (Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Nuri Pakdil, Erdem Bayazıt, Cahit Zarifoğlu, Rasim Özdenören, Alaeddin Özdenören, Mehmet Akif İnan, Abdurrahim Karakoç, Bahaettin Karakoç, Aşık Mahzuni Şerif, Hayati Vasfi Taşyürek, Ali Kutlay)
Ortaokul Öğrencileri Arası “Yunus Emre’nin Şiirine Nazire” Şiir Yazma Yarışması.
Katılımcılar
Etkinlikler
Edebiyat Ödülleri
Yılın Şiir Kitabı Ödülü
Yılın Öykü Kitabı Ödülü
Yılın Roman Ödülü
Yılın Çocuk Edebiyat Kitabı Ödülü
Yılın Yedi Güzel Adam Adına Edebiyat Dergisi Ödülü
Yılın Yunus Emre Kitabı Ödülü
Yılın Mehmet Akif Ersoy Kitabı Ödülü
Basın Odası
Yarışma Sonuçları
2020
Ana Sayfa
Katılımcılar
Etkinlik Takvimi
Edebiyat Ödülleri
Yarışmalar
Yarışma Sonuçları
Âşık Mahzuni Şerif Besteleri Ses Yarışması
Yabancı Uyruklu Lise Öğrencileri Arası “Mehmet Akif Ersoy’un Şiirlerini Güzel Okuma” Yarışması
“Uluslararası Kısa Film Yarışması”
“Âşık Mahzuni Şerif Besteleri Ses Yarışması”
Yabancı Uyruklu Ortaokul Öğrencileri Arası “Yunus Emre’nin Şiirlerini Güzel Okuma”
Lise Öğrencileri Arası “Mehmet Akif Ersoy’un Şiirlerini Güzel Okuma” Yarışması
İlkokul Öğrencileri Arası “İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma” Yarışması
15 ve Üzeri Yaş Grubu “İstiklal Marşı’nın Bir Mısra veya Kıtasını Resimle Anlatma” Yarışması.
Yetişkinler Arası “Yaşadığımız Çağa Mehmet Akif Ersoy’un Gözüyle Bakmak” Temalı Deneme Yazma Yarışması.
Yetişkinler Arası “Yunus’un Sesi” Temalı Şiir Yazma Yarışması.
Yetişkinler Arası “Çağımızda Yunus’u Yeniden Anlamak” Temalı Deneme Yazma Yarışması.
Lise Öğrencileri Arası “Çağımızın Asım’ı Olmak” Temalı Deneme Yazma Yarışması.
Lise Öğrencileri Arası “Edebiyat Yolu Yazar ve Şairlerinden Birine Mektup Yazma” Yarışması. (Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Nuri Pakdil, Erdem Bayazıt, Cahit Zarifoğlu, Rasim Özdenören, Alaeddin Özdenören, Mehmet Akif İnan, Abdurrahim Karakoç, Bahaettin Karakoç, Aşık Mahzuni Şerif, Hayati Vasfi Taşyürek, Ali Kutlay)
Ortaokul Öğrencileri Arası “Yunus Emre’nin Şiirine Nazire” Şiir Yazma Yarışması.
Basın Odası
Etkinlikler
Yarışma Sonuçları
2020
2020
2021
2022
Yarışma Sonuçları
Katılımcılar
OLGA MİHAYLOVNA SLEPOVA
RAMZİYA VİLDANOVA
AYŞE CAMKARA ENGİNER
D. MEHMET DOĞAN
DERVİŞ ZAİM
İHSAN FAZLIOĞLU
İNCİ OKUMUŞ
KEMAL TİMUR
MEHMET IŞIK
MEVLANA İDRİS
ORHAN DOĞAN
OSMAN SARI
TAYYİB ATMACA
YALÇIN YÜCEL
YILMAZ IRMAK
LYUDMİLA KLOCHKO
DİNARA BUTOBAEVA (DİDO)
ADRİANA HOYOS
ALAN MCMONAGLE
CORINA OPROAE
LOTTE DODİON
FARUK ŠEHIĆ
HAYAL RZA
GHASSAN ZAQTAN
NECİP EVLİCE
ADNAN ÖZER
AHMET SARI
ALİ AYÇİL
BEDİR ACAR
BÜNYAMİN YILMAZ
CAN ACER
CEMAL ŞAKAR
DURAN BOZ
DURSUN ALİ TÖKEL
EMİN GÜRDAMUR
ERAY SARIÇAM
ERCAN YILDIRIM
ERDOĞAN AYDOĞAN
FADİME TİKBAŞ APAK
FATİH BAHA AYDIN
FATMA ŞENGİL SÜZER
GÜLCAN TEZCAN
GÜRAY SÜNGÜ
GÜVEN ADIGÜZEL
HANDAN ACAR
HAŞİM ŞAHİN
HÜSEYİN AKIN
HÜSEYİN KARACALAR
KADİR DANİŞ
M. FATİH ANDI
MEHMET NARLI
MUHAMMED ZEKERİYA ELHAMED
MUSTAFA ÇİFTCİ
MUSTAFA KÖNEÇOĞLU
ÖMER YALÇINOVA
RAMAZAN AVCI
RAŞİT ULAŞ
SELİM SOMUNCU
SERDAR YAKAR
SUAT KÖÇER
TURAN KARATAŞ
TURGAY ANAR
YASİN MORTAŞ
YAŞAR ERCAN
YILMAZ DAŞCIOĞLU
YÜCEL YİĞİT
ZEYNEP ARKAN